O mně

Jana Vaculíková

Herečka, zpěvačka, ale také skladatelka, tanečnice, malířka a pedagožka Jana Vaculíková pochází ze Bzence na Jižní Moravě, kam se dodnes ráda vrací. Svůj domov však našla ve vesnici nedaleko Prahy.

Studovala na Gymnáziu v Kyjově a dále absolvovala Janáčkovu akademii múzických umění a Pedagogickou fakultu na Masarykově univerzitě v Brně – obor výtvarná výchova a bohemistika.

Jako malá dělala sportovní gymnastiku a skoky na trampolíně. I dnes se ráda pohybuje, což mnohokrát zúročila při svém povolání. Pohybový, herecký i pěvecký talent v plné míře zdědily i její dvě dcery.

Svoji profesionální kariéru začala v Brně, kde několik let hostovala v Městském divadle, kde hrála řadu krásných rolí. V Brně se také 5 let věnovala dabingu, tancovala v různých tanečních seskupeních a zpívala ve folkových a folk-rockových skupinách (Ořešák, Přechodný rok a v country-rockové skupině KLASIC BOURBON SEXTET).

V Praze pak zpívala s pop-rockovou skupinou Mr.Waldez nebo kapelou UNDERWEAR a dlouhodobě se věnovala tanci. Na Státní konzervatoři v Praze 4 roky vyučovala na hudebně-divadelním oddělení obor interpretace zpěvu. 4 roky vyučovala zpěv také na ZUŠ v Řevnicích. Aktuálně vyučuje zpěv soukromě a také při online kurzech. Nově také vyučuje zpěv na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

V letech 2001-2012 byla v angažmá divadla Kalich v Praze. Převážně však hraje a zpívá ve volných muzikálových produkcích. Mohli jste ji vidět a slyšet v Brně, Bratislavě a v Praze v muzikálech Dracula, Hamlet, Krysař, Pomáda, Romeo a Julie, Jack Rozparovač, Tajemství, Touha, West Side Story, Babylon, Bílý Dalmatin, Svět plný andělů, Sny nocí svatojánských, Brouci, Zvoník, a jiné. Také moderuje, točí filmy a spolupracuje s Českou televizí, televizí Nova, Prima, Barrandov, filmem i reklamou. Do povědomí diváků se dostala díky jedné z hlavních rolí v úspěšném hudebním filmu KVASKA. Díky této roli ji na ulicích poznávají lidé dodnes. Učinkovala i v seriálech Vyprávěj, Ordinace v Růžové zahradě, Modrý kód, Eden, Doktoři z počátků, Temný kraj nebo Ochránce.

Jana Vaculíková koncertuje s kapelou v rámci ČR se svým programem popšansonových písní, popř. s hity českých a světových muzikálů.

V roce 2013 vydala Jana své debutové popšansonové album Návraty. Většinu melodií i textů si Jana Vaculíková napsala sama. Hudebně se album pohybuje v popových vodách, resp. ve středním proudu. Ten navíc okysličují drobné úkroky do rocku, folku a především šansonu. Návraty mimo jiné dokazují, že i pop může být inteligentní a vkusný. Album bylo označeno jako Nejpříjemnější překvapení roku 2013

Aktuálně Jana pracuje na svém druhém autorském albu, jehož součástí bude i krásný duet Jediná se slovenským hercem Jurajem Kukurou.

Po úspěšném festivalovém létě 2022, kdy se Jana představila celkem ve třech premiérách nových hudebních a divadelních programů ji můžete vídat v komorním muzikálu Kurtizána, který se od října 2022 hraje nejen v pražském divadle, ale také v rámci zájezdových představení v různých městech ČR. Jana učinkuje také v hudebním divadelním pořadu Večer přímo muzikálový a v činohře Bezkyslíkatí – aktovka Fantom v režii Anastázie Landové. Aktivně se věnuje i dětem, kdy vystupuje se svým dětským programem hudební pohádkou Dalmatin Barvička ve školkách a při různých dětských akcích. Slyšet ji můžete také při jejích koncertních vystoupení nejen v Praze, převážně s hudebním programem Večer plný šansonu.

Na podzim 2023 se Jana představila v Divadle Bez Hranic v nové hudební crazy komedii autora a režiséra Marka Dobeše Sni dál – neřeš věk a žij jejíž součástí jsou i její autorské skladby. V sezóně 2024 přibude zcela nový muzikálový koncert Muzikál na dlani a další krásná role v komorním muzikálu Líbání na zakázku.

Jana Vaculíková se stala součástí projektu Vyslovuj.cz a je jeho ambasadorkou. Projekt se zaměřením na logopedickou péči pomáhá zábavnou formou pomocí umělé inteligence se cvičením výslovnosti a celkovým rozvojem.

Sledujte sekci „aktuálně“ a nenechte si ujít termíny akcí.

Z tisku ….